Będąc podpiętym pod Car-auto sp. z o.o. poprzez serwis legalny.eu nie masz czym się martwić.

Jako, iż zakładamy, że każdy kierowca chce licencję na przewóz osób bo chce jeździć legalnie to zakupi 1 udział w spółce (czytaj krok 1). Od momentu posiadania udziału jesteś członkiem firmy, udziałowcem – wspólnikiem a więc jesteś traktowany jak firma.

Jako udziałowiec nie masz żadnych obowiązków ani księgowych ani żadnych innych. Sprawdź sam w sieci lub zapytaj prawnika.


Zgodnie z art. 151 § 4 k.s.h. za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada sama spółka jako osoba prawna. Ponosi ona tę odpowiedzialność samodzielnie i całym swoim majątkiem, za jej zobowiązania nie odpowiadają natomiast wspólnicy. Jest to jedna z podstaw konstrukcyjnych spółek kapitałowych, która w dużej mierze decyduje o atrakcyjności tej formy prowadzenia działalności gospodarczej.
W Polsce sąd nie ma podstawy prawnej do przenoszenia na wspólników odpowiedzialności za działania spółki. Wspólnicy są więc obciążeni właściwie jedynie ryzykiem gospodarczym, związanym z wniesieniem do spółki wkładów .


Twój wkład to 50zł – zakup 1 udziału w spółce.


Podsumowując UBER czy BOLT w 2020 r. jeśli wprowadzi weryfikację działalności to otrzymawszy akt notarialny stwierdzający, iż jesteś udziałowcem w spółce transportowej z licencją, która obejmuje Ciebie samego, uzna, iż jesteś kierowcą kompletnym.


6. Zwrot gotówki za zakupy

Program partnerski z największymi potentatami na rynku. Oszczędzaj jak ale też zarabiaj.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.