Wypłaty wynagrodzeń

Wypłaty wynagrodzeń za przejazdy z aplikacji odbywają się co tydzień. Po odliczeniu podatków i prowizji – reszta kwoty przelewana jest w każdą środę jako zwrot kosztów poniesionych w drodze działań aby spółka uzyskiwała dochody.

Poniżej zdjęcie z wpływu na konto bankowe jak to wygląda (przelew za tydzień).
Jak widać od 1590 zł należy odjąć 243 zł pobranych w gotówce od klientów co jest traktowane jako natychmiastowa wypłata a więc z aplikacji pozostaje do wypłaty reszta 1590 zł – 243 zł = 1347 zł.

Obrót w aplikacji Uber 1347zł a przelew na 1277zł !

Przelew w zaokrągleniu przyszedł na 1277 zł. Czyli w sumie odliczono zaledwie ok 70 zł (podatek CIT spółki oraz prowizja za obsługę kierowcy). Oczywiście koszta były zbierane na bieżąco i wysyłane do firmy, aby obniżyć należny podatek dochodowy.
Takich wyników finansowych z oszczędnościami z ZUS, nie PIT -18% a CIT 9% i mniej (koszta) z tytułu odprowadzenia podatku ze spółki i spokoju dzięki licencji nie da Ci żaden inny partner.

Są przypadki, kiedy kierowca jeździł mało a wysłał dużo kosztów, które po ujęciu w rozliczeniu przekraczały wysokość naliczonego podatku a zatem przelew jaki wychodzi wtedy do kierowcy – wychodzi w całości jak na ekranie w Uber minus prowizja za rozliczenie.


Łącznie co tydzień będziesz ponosić jedynie 35 zł kosztu za obsługę jeżdżąc z Uber lub Bolt.

Oszczędności jakie wynikają z współpracy z legalny.eu & Car-auto a raczej możliwości rozliczania kierowcy jakimi dysponujemy, powodują o wiele większe dochody w porównaniu do innych partnerów. A co za tym idzie? Nie odczujesz cotygodniowych opłat za rozliczenie a wręcz jeszcze dopływ gotówki. Jeszcze się zastanawiasz?


OPŁATY NA START ABY ZOSTAĆ LEGALNYM KIEROWCĄ

Badania lekarskie

350 zł płatne u lekarza orzeczenie lekarskie oraz psychotesty (jeśli nie masz).

Świadectwo niekaralności

35 zł płatne w sądzie – wymagane przez Uber / Bolt do rejestracji (jeśli nie masz).

Zakup udziału spółki

80 zł zakup udziału (50 zł udział i ok 30 zł notariusz).

OPŁATY BĘDĄC KIEROWCĄ

Kiedy jeździsz systematycznie
35 lub 60 tygodniowo

Jeżeli obrót w aplikacji jest powyżej 250 zł to spółka odlicza z obrotu cotygodniową opłatę 35 zł za rozliczenie jednej aplikacji Uber / Bolt lub 60 zł za dwie aplikacje. Przelewy z przewozu osób realizowane są co tydzień wtorek/środa.

Kiedy jeździsz dorywczo albo wcale
0 lub 14% z obrotu

Jeżeli obrót w aplikacji jest poniżej 250 zł to spółka pobiera 14% prowizji od obrotu. Zarobiłeś 100 zł? Prowizja od obrotu 14 zł a nie 35 zł.
Przelewy z przewozu osób realizowane są co tydzień wtorek/środa. Jeżeli nie jeździłeś wcale, to spółka nie pobiera żadnych opłat.


TO BYŁ OSTATNI KROK
SPRAWDŹ – JAK ZACZĄĆ?

1 Komentarz

Izabella · 14 czerwca 2019 o 12:22

W końcu legalnie 🙂
Wszystko załatwione sprawnie i szybko. Pojechałam, aż do Wrocławia. Miły właściciel, sam również jeździ w uber 🙂. Pozdrawiam Pana Darka z Legalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.