2. ZUS

Ile oddam do ZUS w składkach z swoich zarobków?

Składki z wynagrodzenia na ZUS można obliczyć na poniższej stronie. Jeśli zarobisz przykładowo 4 800 zł i ta kwota trafi do wypłaty na umowie zlecenia to na rękę przelew otrzymasz 3 411,15 zł na dzień 6/2019 r. kiedy to została sprawdzona symulacja.

Partner powinien potrącić z wynagrodzenia z przewozów składki ZUS i podatek dochodowy do urzędu skarbowego. Zapoznaj się teraz z nimi niżej.

Kliknij TUTAJ aby przejść do zewnętrznego kalkulatora wynagrodzeń

Czy muszę płacić ZUS jeśli nie chcę?

Nikt tak dobrze nie ma i każdy musi płacić ale nie spółki wieloosobowe jaką jest nasza spółka. Żaden udziałowiec co możesz sprawdzić w google w przepisach nie ma absolutnie żadnego ZUS-u do zapłaty.

Współpraca na zleceniu z ZUS?

Jako udziałowiec nic nie stoi na przeszkodzie wykonywać zlecenie dla spółki. Spółka przygotuje dla Ciebie umowę zlecenia tak jak standardowo robią to partnerzy i będziesz mieć opłacalny ZUS. I będziesz dalej dobrze zarabiać.

Jakie są minusy bez ZUS?

Nie odprowadzasz składek bo nie musisz ale też nic nie idzie na poczet emerytury oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Jak wiesz z różnych mediów ZUS w sumie jest już bankrutem a zapowiadane emerytury wstępnie szacuje się na ok. 30% wynagrodzenia co zapewne jeszcze ulegnie zmianie. Ważna postać prezentująca ZUS w mediach informowała, iż gdyby polacy odkładali te pieniądze to po tylu latach stać by ich było na własne emerytury.

Jakie są plusy z ZUS?

Przy takich zarobkach a bywają i o wiele wyższe tracimy już samych składek ZUS na kwotę ok. 1 040 zł. Czy faktycznie odkładając 600 zł a pozostałe 350 zł ubezpieczyć się dobrowolnie zdrowotnie w ZUS nie byłoby rozwiązaniem?

Możesz również wykonywać jakieś zlecenie małe na np. 100 zł i być ubezpieczonym. Sprawdź w kalkulatorze ile z 100 zł na zleceniu składek odejdzie. Tanie ubezpieczenie - prawda? A jeśli już gdzie pracujesz czy wykonujesz zlecenie to już sprawa Cię nie dotyczy a od spółki nie masz żadnego ZUS-u.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial