5. Bez działalności

Będąc podpiętym pod Carmaxitaxi sp. z o.o. poprzez serwis legalny.eu nie masz czym się martwić.

Jako, iż zakładamy, że każdy kierowca chce licencję na przewóz osób bo chce jeździć legalnie to zakupi 1 udział w spółce (czytaj krok 1). Od momentu posiadania udziału jesteś członkiem firmy, udziałowcem - wspólnikiem a więc jesteś traktowany jak firma.

Jako udziałowiec nie masz żadnych obowiązków ani księgowych ani żadnych innych. Sprawdź sam w sieci lub zapytaj prawnika.

Spoiler
Zgodnie z art. 151 § 4 k.s.h. za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada sama spółka jako osoba prawna. Ponosi ona tę odpowiedzialność samodzielnie i całym swoim majątkiem, za jej zobowiązania nie odpowiadają natomiast wspólnicy. Jest to jedna z podstaw konstrukcyjnych spółek kapitałowych, która w dużej mierze decyduje o atrakcyjności tej formy prowadzenia działalności gospodarczej.
W Polsce sąd nie ma podstawy prawnej do przenoszenia na wspólników odpowiedzialności za działania spółki. Wspólnicy są więc obciążeni właściwie jedynie ryzykiem gospodarczym, związanym z wniesieniem do spółki wkładów.

Twój wkład to 50zł - zakup 1 udziału w spółce.


Podsumowując UBER czy BOLT w 2020 r. jeśli wprowadzi weryfikację działalności to otrzymawszy akt notarialny stwierdzający, iż jesteś udziałowcem w spółce transportowej z licencją, która obejmuje Ciebie samego, uzna, iż jesteś kierowcą kompletnym.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial